۱۴۰۳ دوشنبه ۲۸ خرداد  | 
اطلاعیه ها
دسته بندي
12345678910  ÈÚÏí  >>
  آخرین تحولات چاپ سه بعدی در ایران به نمایش گذاشته می شود
دومین رویداد جامع ساخت افزایشی ایران (چاپ سه بعدی) با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

۱۳۹۷/۹/۶ :تاريخ

  وضعیت کاغذ همچنان در ابهام است
رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ از کاهش قیمت ۴۰ تا ۵۰ هزار تومانی کاغذ در راستای توزیع کاغذ از سوی وزارت ارشاد و راه‌اندازی سامانه توزیع خبر داد.

۱۳۹۷/۹/۶ :تاريخ

  نبود حق کپی رایت یک معضل اساسی است
نخستین مشکل در حوزه نشر مربوط به قوانین بالادستی است. به عنوان مثال قانون قانون ترجمه و تکثیر کتب و نشریات و آثار صوتی ک یکی از قوانین مهم در این حوزه محسوب می شود در سال 52 تصویب شده است و قدیمی بودن این قانون یکی از موضوعات مهمی است که در دهه های اخیر باعث بروز مشکلاتی برای ناشران و دست اندرکاران این حوزه شده است.

۱۳۹۷/۹/۶ :تاريخ

  چاپخانه داران استان کرمان نیز به کمپین دریافت کاغذ پیوستند
اتحادیه‌های چاپخانه‌داران استان‌های سراسر کشور در نامه‌هایی سرگشاده خواستار اختصاص کاغذ با نرخ دلار دولتی به چاپخانه‌ها شدند آن‌ها هدف از ایجاد این حرکت سراسری را رفع مشکلات و موانع بر سر راه چاپخانه‌ها عنوان می‌کنند و از کمبود مواد اولیه و کاغذ همچنین نقش آنان در افزایش قیمت کالاهای چاپی گله‌مند شدند.

۱۳۹۷/۹/۶ :تاريخ

  تولیدکنندگان از مشتریان داخلی پلکان نسازند
عرصه چاپ و نشر خبر از کمبود مرکب ساخت داخل و افزایش قیمت این کالا می‌دهند آن‌ها معتقدند درحالی‌که مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها می‌تواند زمینه رشد و شکوفایی برای برخی کالاهای ساخت داخل را داشته باشد، کاهش این مواداولیه و افزایش قیمت آن همگام با سایر کالاهای ضروری در صنعت چاپ چالش‏های فراوانی را برای چاپخانه ‏ها فراهم می‌کند.

۱۳۹۷/۸/۱۶ :تاريخ

  تولید در گرداب
نوسانات ارزی و عدم برنامه های مناسب تاثیر بسیاری را بر سیستم برنامه‌ریزی صنعتگران تأثیر می‌گذارد. صنعتگران در چنین شرایطی امکان برنامه‌ریزی هدفمند در جهت مبادلات خود در بلند‌مدت را ندارند.

۱۳۹۷/۸/۱۶ :تاريخ

  نگاهی به روند توسعه صنعت تابلوسازی
در گذشته بیشتر اصناف و فروشگاه ها برای تبلیغات و یا سردر مغازه های خود از تابلوهای پارچه‌ای که با قلم و رنگ نوشته می‌شد و یا حتی از یک تکه کاغذ استفاده می کردند.

۱۳۹۷/۸/۱۶ :تاريخ

  ناشران با تازه های کتاب قدم به نمایشگاه کتاب فارس می گذارند
معاون فرهنگی و امور رسانه فرهنگ و ارشاد‌‌‌‌ اسلامی استان فارس گفت: نمایشگاه کتاب امسال از تاریخ ٣ تا ٨ آذرماه د‌‌‌‌ر محل نمایشگاه بین ‌المللی برگزار می‌شود‌‌‌‌ که تاکنون ثبت نام ٣٢٠ ناشر کشوری را شاهد هستیم و اولویت حضور ناشران بر مبنای ارائه تازه های کتاب خواهد بود.

۱۳۹۷/۸/۱۵ :تاريخ

  نشر در بن بست اقتصادی
مقابله با قاچاق کتاب در هفته‌های اخیر رنگ دیگری به خود گرفته است،‌ حجم توقیفات انبارهای قاچاق مایه دلگرمی ناشران شده و امید برای بازگشت رونق به کسب ناشران بیشتر شده است،‌ اما آیا پادزهری برای ریشه‌کن کردن این بیماری در اختیار داریم؟

۱۳۹۷/۸/۱۵ :تاريخ

  اختصاص ارز به کاغذ به بحران ها دامن زد
یک ناشر واردکننده کاغذ با اشاره به کاغذبازی‌های اداری برای واردات کاغذ و وحشتناک خواندن روند اداری گفت:‌ اختصاص ارز دولتی به کاغذ اشتباهی بود که موجب فساد در این زمینه خواهد شد.

۱۳۹۷/۸/۱۵ :تاريخ

12345678910  ÈÚÏí  >>