۱۳۹۷ شنبه ۴ فروردين  | 
دانستنی های صنعت چاپ
دسته بندي
<<  ÞÈáí  212223242526  ÈÚÏí
  ترام چیست؟
برای تشکیل یک تصویر بر روی یک سطح بسته به جنس سطح و زمان ماندگاری تصویر چند شیوه ی مختلف وجود دارد، در سطوح دیجیتال از پیکسل برای نمایان ساختن تصاویر استفاده می‌گردد، چرا که پیکسل توانایی تغییر و تشکیل در مدت زمان کوتاه را دارد، اما برای انتقال تصویر به یک سطح آنالوگ همچون کاغذ در شیوه ی چاپ افست به دلیل برخی از محدودیت‌ها نمی‌توان پیکسل‌ها را برروی کاغذ پیاده کرد، بنابراین از شیوه‌ی ترام گذاری بصورت نقطه برای انتقال تصاویر استفاده می‌گردد، در ادامه به برخی دلایل (محدودیت‌ها و مشکلات) در زمینه‌ی

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ :تاريخ

  هاف‌تون چیست؟
اگر به یک عکس سیاه و سفید نگاه کنید در آن تیرگی و روشنایی های را می‌بینید که به صورت یکنواخت از سایه به روشنائی در آمده‌اند و اگر به یک نمونه چاپی نگاه کنید متوجه می‌شوید که سایه‌ها و تیرگی و روشنایی‌ها روی این نمونه چاپی با آنچه که روی عکس دیده‌اید متفاوت است و شما نقاطی را مشاهده می‌نمایید که با آن نقاط سایه‌ها تشکیل شده‌اند، چگونگی ساخته شدن این سایه‌ها به وسیله نقاط را هاف‌تون می‌گویند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ :تاريخ

  نرم افزارها و فرمت های تصویری
مهمترین بخش پیش از چاپ نرم افزار و برنامه های کامپیوتری است، این نرم افزارهای کامپیوتری هستند که به سخت افزار روح و جان می بخشند. انواع نرم افزارهای گرافیک کامپیوتری: نرم افزارهای گرافیک کامپیوتری به سه دسته تقسیم می شوند: ۱-برداری یا وکتوری ۲-شبکه بندی شده یا پیکسلی ۳-ترکیبی

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ :تاريخ

  تاریخچه‌ی چاپ در ایران
بعد از تحولات بسیار در جهان و بوجود آمدن شیوه ‌های چاپی مدرن در دنیا، در ایران نیز چاپ بصورت مدرن به شکل تکنیک‌های مدرن وارد شد، اما همچنان نوظهور و ناشناخته باقی مانده بود چنانکه رافائل دومان در خاطرات خود می نویسد: «به خاطر نبودن صنعت چاپ، كتاب در اینجا (ایران) خیلی گران است. قیمت كتاب بر حسب سطور كتاب تعیین می‌شود. محتوای كتاب در تعیین قیمت آن هیچ تاثیری ندارد. یك كتاب با هزار سطر به قیمت دو عباسی فروخته می‌شود. اگر با خط خوش نوشته شود، تا ۵ عباسی قیمت دارد».

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ :تاريخ

  پیشینه چاپ
پیشینه چاپ به چندین هزار سال قبل باز می‌گردد. ورود واژه چاپ به زبان فارسی را به اواخر قرن هفتم هجری و به زمان سلطنت گیخاتوخان پسر اباقاخان مغول نسبت می‌دهند و آن پول كاغذی‌ای بود كه به آن چاو یا كااو (Cao) می‌گفتند.

۱۳۹۶/۱۰/۱۰ :تاريخ

  چالش‌های امروز‌ طراحان
آب آشامیدنی هست. بسته‌بندی کافی و مناسب و زیبا هم دارد. اما رقابت بین تولیدکنندگان آب آشامیدنی هم هست. حالا شما باید به چیزی فراتر از حل کردن مشکلات یا پاسخگویی به نیازهای مشتری فکر کنی. باید به بیشتر دیده شدن فکر کنی و این که باید به بازار نشان بدهی که ما نکته‌سنج‌تر از دیگران هستیم.

۱۳۹۶/۱۰/۹ :تاريخ

  بـایدها و نـبایدها بسته‌بندی بهداشتی
مهرداد حمیدی مدیر ارشد واحد چسب های صنعتی و بسته بندی شرکت صنعتی هنکل ایران بدون تردید صنایع چاپ و بسته‌بندی از مهمترین صنایع در هر کشوری هستند. میزان رشد و توسعه‌یافتگی هر یک از این صنایع مشخصاً متاثر از بالندگی سطح فرهنگ جامعه و یا بیانگر رونق و رقابت در بازار داخلی کالاهای مصرفی و کشاورزی و یا توفیق تولیدکنندگان در عرصه صادرات این محصولات به بازارهای خارجی است

۱۳۹۶/۱۰/۹ :تاريخ

  بهترین شیوه موجود برای بسته‌بندی تجارت الکترونیک چیست؟
واضح است که تغییر در راه است و همان طور که می‌دانیم در آینده خرده‌فردشی به همین صورت نخواهد بود. این تغییر بسته‌بندی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، زیرا توزیع تجارت الکترونیک نیازمند روش‌های مختلف برای بسته‌بندی از نظر تعداد نقاط ارتباطی، تعامل با برند و عملکرد بسته‌بندی است.

۱۳۹۶/۱۰/۹ :تاريخ

  اینترپک ۲۰۱۷ و جعبه‌های تاشو
اینترپک ۲۰۱۷ و جعبه‌های تاشو

۱۳۹۶/۱۰/۹ :تاريخ

  چرا انتخاب صحیح رنگ درچاپ بسته بندی اهمیت زیادی دارد؟
نگ یکی از عناصر اصلی تشکیل دهندۀ یک برند تجاری است و باعث می¬شود تا بسته¬های تولیدی یک برند مشخص، بسرعت در قفسه¬های فروشگاهی قابل شناسایی باشند و در واقع بعنوان کارت تبلیغاتی شرکت شناخته می¬شود. موسساتی که در حوزۀ چاپ روی بسته¬بندی فعالیت دارند، مسئولیت قابل توجهی در این زمینه داشته و بایستی از ماشین¬آلات و فناوری¬هایی استفاده نمایند که کسب نتیجۀ مطلوب را تضمین کنند.

۱۳۹۶/۱۰/۹ :تاريخ

<<  ÞÈáí  212223242526  ÈÚÏí