۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير  | 
تسخیر بازارهای جهانی با توسعه صادرات و بسته بندی

 تسخیر بازارهای جهانی با توسعه صادرات و بسته بندی
جهان امروز مکانی برای رقابت ذهن های پیشگام، باز و آزاد است آنهایی که دنیا را محل فرصت ها و شکوفایی می دانند و نگاهشان این است که با فعالیت های خود بتوانند از آن برای نفع همگانی استفاده کنند که یکی از راه های رسیدن به این مهم حضور در بازارهای جهانی و توسعه صادرات است.

ایران به لحاظ تاریخی هرگز کشوری جنگ طلب نبوده و نیست و به همین دلیل یکی از راه های اصلی ارتباطیش جاده ابریشم بوده که نقش مهمی در صادرات کالاها داشته است. امروزه نیز با ذهنی آشتی جویانه می توان از پتانسیل هایی که کشور در حوزه صادرات کالاهای مختلف دارد، استفاده کرد و کالاهای ایرانی با کیفیت بسیار مرغوب روانه بازارهای جهانی کرد تا از این رهگذر و با ورود ارز به داخل کشور بازارهای داخلی رونق پیدا کنند.

توجه به صادرات و تاثیرگذاری آن در حوزه های اقتصادی کشور باعث شد تا شورای فرهنگ عمومی کشور 29 مهر را به عنوان «روز صادرات» نامگذاری کند تا بیانگر عزم و اراده ملی برای توسعه صادرات غیرنفتی و در نتیجه پیشرفت اقتصادی کشور باشد.

پژوهشگر گروه اطلاع رسانی ایرنا به مناسبت «روز صادرات» با «مهدی کریمی تفرشی» عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت جوانان، رییس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی و کارشناس اقتصادی به گفت وگو پرداخته است.

 

صادرات کالا و لشکرکشی اقتصادی

کریمی تفرشی درباره رقابت های اقتصادی کشورها در بخش صادرات گفت: در گذشته جنگ های نظامی میان کشورهای مختلف با ابعاد سیاسی شکل می گرفت اما امروزه جنگ های اقتصادی میان کشورهای شکل گرفته است؛ یعنی سعی می کنند با بالا بردن توان اقتصادی خود قدرت خود را به رخ کشورهای دیگر بکشانند که این مهم با صادرات کالا امکان پذیر می شود. بنابراین اگر کشوری بخواهد قدرت اقتصادی پیدا کند می تواند با تسخیر بازار کشورهای دیگر لشکرکشی اقتصادی انجام دهد.

 

صادرات و توسعه اقتصادی

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت جوانان، در خصوص نقش صادرات در توسعه اقتصادی اظهار داشت: اگر کشور بخواهد به لحاظ اقتصادی توسعه پیدا کند باید به زیربناهای داخلی خود توجه داشته باشد. هنگامی که کارخانه ها و کارگاه ها از نقدینگی خوبی برخودار باشند و در حوزه سرمایه گذاری نیز قوانین بتوانند امنیت برقرار کنند، می توان امید داشت که این کارخانه ها و کارگاه ها با تولید کالاهای ایرانی خوب و باکیفیت نیازهای داخلی کشور را تامین کنند و اضافه بر آن صادرات نیز داشته باشند که این امر به توسعه اقتصادی کشور منجر می شود.

 

مواد غذایی؛ پتانسیل ایران در صادرات

رییس هیات مدیره تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی در ارتباط با پتانسیل های ایران در صادرات کالا بیان داشت: یکی از پتانسیل های خوب ایران برای صادرات در حوزه کشاورزی و مواد غذایی است ایران با تولید سالیانه 130 میلیون تن تولید انواع مواد غذایی و کشاورزی جزو کشورهایی است که بیش از 90 درصد از مایحتاج مردم را در خود کشور تولید می کند و در این زمینه هیچگونه وابستگی وجود ندارد در حالی که در مقداری از این کالاها صادر نیز انجام می شوند به نحوی تمام کشورها زعفران، خاویار، پسته، فرش، گیاهان دارویی و ... ایرانی را به خوبی می شناسند.

 

دلال پروری در صادرات

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: ایران در سال های مختلف با تحریم های یک جانبه روبرو بوده و فقط شدت و ضعف این تحریم ها در مواقع مختلف متفاوت بوده است و نمی توان تمام مشکلات بخش صادرات را به این شرایط نسبت داد. بلکه شرایط امروز حاکم بر ایران و تصمیم های نادرست که در بخش های مختلف اتخاذ می شود هم به نوبه خود بی تاثیر نبوده اند. در شرایط فعلی در بخش صادرات نوعی دلال پروری شکل گرفته است در صورتی که تولید کننده زحمت تولید کالا را می کشد اما تعیین تکلیف برای قیمت کالا به عهده دلالان گذاشته شده است؛ یعنی دلالان کالا را در داخل ارزان می خرند و به نسبتی بسیار زیادتر در بازارهای خارجی به فروش می رسانند در صورتی که دولت می تواند کالا را از تولید کننده بخرد و به صورت عرضه مستقیم وارد بازار مصرف کند. در چنین شرایطی دلال ها نمی توانند دست به احتکار کالا بزنند و نه قدرت آن را دارند که به قیمتی چند برابر در بازار به فروش برسانند. دولت می تواند از طریق سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان، کالاهای مختلف را در بازار عرضه کند تا دست دلال ها از بازار کوتاه شود.

 

صادرات و رشد چشمگیر نرخ ارز

وی عنوان داشت: با توجه به رشد چشمگیر نرخ ارز در شرایط کنونی زمان بسیار مناسبی برای صادرات است در این زمینه وقتی مدل موفق کشورهای مختلف نشان می دهد که برای صادرات برنامه ریزی دقیقی باید وجود داشته باشد. بنابراین با برنامه ریزی دقیق در بخش صادرات می توانیم با صادرات کالا، ارز وارد کشور کنیم که این مهم به ارزش افزوده در بخش اقتصادی منجرمی شود اما ما نتوانسته ایم در بازار منطقه ای مانند کشورهای عراق، قطر و ... آنچنان که شایسته است حضور داشته باشیم.

 

مشکلات کالاهای صادراتی

کریمی تفرشی توضیح داد: در حالی که ایران در حوزه مواد اولیه کالاها از پتانسیل خوبی برخوردار است و این مواد بسیار بِکر و دست اول هستند اما کارخانه ها و کارگاه های تولیدی به سبب نداشتن نقدینگی نتوانسته اند صنایع تبدیلی خود را به روز کنند و همین امر نیز باعث شده تا بسته بندی کالاها در حد استانداردهای جهانی نباشد در چنین حالتی کالای ایرانی که از کیفیت و مرغوبیت خوبی برخوردار است با بسته بندی های معمولی وارد بازار جهانی می شود و نمی تواند آنچنان که باید بازار خوبی پیدا کند. از این رو دولت ها باید به این مقوله اهمیت زیادی بدهند. وزارت جهاد کشاورزی به عنوان بانی کشاورزی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان بانی کارخانه های تولیدی باید در این زمینه ها توجه جدی داشته باشند.

هچنین دانشگاه ها باید ارتباط خود را با بخش صنعت حفظ کنند. ما در کشور دانشجویانی خردمند با علم و دانش به روز داریم که متاسفانه کارخانجات و بخش صنعت نتوانسته اند آنچنان که شایسته است از تجربه های این افراد استفاده کنند زیرا فرهنگ این کار هنوز در کشور به آن نحو که باید، جا نیافتاده است. بنابراین با توجه به این مسایل می توانیم کالاهایی خوب و با کیفیت تولید و به کشورهای دیگر صادر کنیم.

 

صادرات کالا؛ سفیر صلح برای ایران

عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت جوانان در پایان یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تبلیغات زیادی علیه ایران و به ناحق توسط کشورهای خاصی صورت گرفته است در صورتی که صادرات کالاهای ایرانی می تواند تا حدودی این تبلیغات را بی اثر کند. ارسال هر کالای ایرانی می تواند به عنوان یک سفیر صلح برای ایران در کشورهای دیگر باشد. صادرات کالای ایرانی با کیفیت به کشورهای مختلف میتواند نام ایران را سربلند کند.

منبع: ایرنا
 

قابل توجه همکاران گرامی

 

قبول سفارشات کاتالوگ، سربرگ ، کارت ویزیت ، تراکت ، بروشور ، ساک دستی ، تقویم های دیواری و رومیزی و ترحیم
همکاران عزیز میتوانند برای مشاهده و دانلود و سفارش تقویم های رومیزی لایه باز به سایت و یا تلگرام چاپخانه مراجعه کنند.

قبول سفارشات کاتالوگ، سربرگ ، کارت ویزیت ، تراکت ، بروشور ، ساک دستی ، تقویم های دیواری و رومیزی و ترحیم، مجله، کتاب، کارت تخصصی عروسی، برآورد قیمت هزینه های چاپ و زینک و لیتوگرافی، چاپ پوسترهای تبلیغاتی، تقویمهای و سالنامه های اختصاصی و عمومی، انواع پاکت ها و ساک های کرافت و گلاسه اختصاصی و عمومی با قابلیت چاپ سیلک، انجام سفارشان طلاکوب، نقره کوب، لترپرس، پرفراژ، شماره زنی، لمینیت، انجام خدمات لیتوگرافی و چاپ کتابهای فانتزی و کودک

 

همکارهای فعال در استانها و شهرستانهای شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور مشهد ، مشهد ، گلبهار ، قوچان، فريمان ، مزداوند ، لطف‌آباد ، گناباد ، گناباد ، گلمکان ، يونسي ، همت‌آباد ، نيل‌شهر ، نيشابور ، کاشمر ، کاريز ، کاخک ، قلندرآباد ، قدمگاه ، قاسم‌آباد ، فيض‌آباد ، فيروزه ، فرهادگرد ، عشق‌آباد ، طرقبه ، شانديز ، شادمهر ، سنگان ، سلطان‌آباد ، سلامي ، سفيدسنگ ، سرخس ، سبزوار ، زاوه ، رشتخوار ، رباط سنگ ، دولت‌آباد ، درود ، درگز ، داورزن ، خوشاب ، خواف ، خواف ، خليل‌آباد ، خرو ، چناران ، چکنه ، جوين ، جنگل ، جغتاي ، تربت حيدريه ، تربت جام ، تايباد ، بينالود ، بيدخت ، بردسکن ، بجستان ، بجستان ، باخرز ، باجگيران ، انابد ، احمدآباد صولت ، بجنورد ، اسفراین ، ایور ، آشخانه ، بجنورد ، پیش‌قلعه ، تیتکانلو ، جاجرم ، حصار گرم‌خان ، درق ، راز ، سنخواست ، شوقان ، شیروان ، صفی‌آباد ، فاروج ، قاضی ، گرمه ،لوجلی ، ارسک ،اسدیه ،اسفدن ،اسلامیه ،آرین‌شهر ،آیسک ،بشرویه ،بیرجند ،سرایان ،سربیشه ،سه‌قلعه، طبس ، عشق‌آباد ،فردوس ،قائن ،قائنات ،قهستان ،گزیک ،محمدشهر ،نهبندان  شاهرود، سمنان، دامغان، گرمسار، زابل، زاهدان، ایرانشهر، کرمان، اصفهان، یزد، بندرعباس، گرگان، گنبد کاووس، بندر ترکمن، شهرستانهای جنوب و شرق کشور ، استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، گلستان، سیستان و بلوچستان، فارس و  کرمان

تخفیف ویژه برای همکاران با تیراژ بالا

 

قابل توجه مشتریان گرامی

 

هرگونه سفارشات چاپی اصناف و شرکتهای تولیدی و خدماتی اعم از برچسب و لیبل و کاتالوگ و بروشور و در صورت تیراژ بالا، با قیمت چاپخانه ارائه میگردد.

فست فود ها، رستوران ها، هتل داران، پزشکان، بیمارستان ها، درمانگاه ها، آزمایشگاهها، ادارات دولتی، بنک داران لوازم التحریر، تولید اسباب بازی، کتابهای نقاشی کودکان، کارواش ها، کارخانجات تولید اسباب بازی، لوگو، بازی و سرگرمی های کودکان، تولید انواع لوازم التحریر، فرآورده های لبنی، صنایع دستی، عرقیات گیاهی، لوازم ورزشی، عمده فروشان، ابزارآلات و تجهیزات ساختمانی، ادویه جات، اسباب بازی و لوازم سرگرمی و عروسک، بذر و دانه های روغنی، تولید بلوز و جوراب و ژاکت، تولید انواع رنگ، انواع شربت، مربا و عسل، ترشی جات، دارو و بسته بندی های مربوطه و ....

 

مشتریان گرامی برای برآورد قیمت و همچنین سفارش کار میتوانند با شماره  3338 844 0903 تماس حاصل نمایند یا به آدرس چاپخانه مراجعه کنند.

 

آدرس : خراسان رضوي - مشهد - خیابان حر عاملی، نبش حر عاملی 76، چاپخانه آبتین

تلفن : 05138443338   -  همراه : 3338 844 0903

Abtinvisit.com

 آدرس تلگرام : @Abtinvisit          

 با تشکر           

چاپخانه آبتین

   
تاريخ: ۱۳۹۷/۷/۳۰