۱۳۹۷ شنبه ۲۴ آذر  | 
عدم ثبات بازار تولید سررسید

 عدم ثبات بازار تولید سررسید

بزرگ‏ترین مشکل ما عدم ثبات بازار است، بازاری که ثبات نداشته باشد، رخدادهای بد در آن امری عادی است. اولین پیشامد نامبارک آن، از بین رفتن حس اعتماد مردم است» بخشی از گفتوگوی خبرنگار چاپ‎و نشر با سید محمد حسین روانبخش مدیر سالنامه دیدار، از فعالان صنف تولید سررسید است که به معضلات و مشکلات پیش روی تولید سالنامه می‌پردازد، در ادامه ماحصل گفت‌وگو را میخوانید.

در ابتدا میخواستم تعریفی از سررسید داشته باشید و توضیحی درباره انواع آن بفرمائید.

سررسید، دفترچه یا دفتر یادداشت روزانه است که تاریخ و وقایع مهم سال در آن ثبت شده است و یکی از هدایای تبلیغاتی بسیار پرکاربرد است، که استفاده از آن نفعی دوجانبه، هم برای اعطا کننده و هم هدیه گیرنده محسوب میشود.

 سررسید را میتوان از منظر دستهبندی تاریخی به چهار دسته روز شمار، دو روز شمار، هفته شمار و ماه شمار تقسیم کرد. بر اساس نوع جلد نیز انواع مختلفی از سررسیدها را داریم که میتوان به چرم طبیعی یا مصنوعی، سلفونی (گلاسه با روکش سلفون مات یا براق)، گالینگور، ترمو و چرم با چاپ اختصاصی که از تولیدات مجموعه ماست، اشاره کرد.

یک سررسید به عنوان یک هدیه تبلیغاتی تا چه حد میتواند در مخاطب تاثیرگذار باشد؟

سررسید محصولی تبلیغاتی است که توسط مشتری به شکلی مداوم و طولانی مدت (عموما مدت یک سال) مورد استفاده مکرر قرار میگیرد و فرد ممکن است هر روز یا حتی در طول روز چندین مرتبه برای چک کردن تاریخ، وقایع تاریخی و یا مرور و یادداشت روزانه به سراغ سررسید خود برود.

باید به این نکته توجه داشت که وقتی مشتریان به طور مستمر در معرض تبلیغات قرار میگیرند به صورت ناخودآگاه به برند تبلیغ شده احساس اعتماد بیشتری میکنند. بنابراین برند شما به راحتی در ذهن مشتری به عنوان برندی قابل اعتماد برای همیشه ثبت خواهد شد.

نکته دیگری که باید درباره سررسیدها به عنوان یک هدیه تبلیغاتی موثر مورد توجه قرار گیرد، کیفیت خوب و ویژگیهای ظاهری مناسب است که به طور مستقیم روی نتیجه کار تاثیر میگذارد.

 

به اعتقاد شما یک سررسید خوب، باید دارای چه ویژگیهایی باشد؟

من معتقدم که در یک سررسید خوب، باید چند نکته لحاظ شود. در ابتدا از ظاهر مناسب و جذابی برخوردار باشد، سپس کیفیت تولید بالایی داشته باشد و در انتها بهره‏مندی از قیمت مناسب نیز حائز اهمیت است.

آیا دیجیتالی شدن و استفاده از ابزار های الکترونیک مانند تبلت، در تولید سررسید تاثیر داشته است؟

طبیعتا بخشی از فضای مورد نیاز مردم را دنیای دیجیتال تامین کرده است ولی همانطور که گفتم بخشی و نمی‎تواند تمام نیازها را مرتفع کند. من به شخصه کتابهای الکترونیک را نمیخوانم چون حسی که از لمس کاغذ کتاب در موقع خواندن دارم، حسی غیرقابل مقایسه با دنیای دیجیتال است و این نیاز همیشگی است. درباره‎ی سررسید نیز این مورد مصداق دارد، زمانیکه یادداشت، خاطره و یا مطالب کاری را با دست در سررسید می‎نویسیم ماندگاری بیشتر و حس لذت‏بخش‎تری دارد و این حس را نمیتوان جزو با کاغذ و قلم تجربه کرد، به همین دلیل با وجود پیشرفت فنآوری و تکنولوژی هنوز سررسید، کاغذ، چاپ و نشر جایگاه خود دارا است.

امروزه برای تولید سالنامه با چه مشکلاتی رو به رو مواجه هستید؟ چه پیشنهادی برای رفع آن برای مسئولان دارید؟

بزرگ‏ترین مشکل ما عدم ثبات بازار است، بازاری که ثبات نداشته باشد، رخدادهای بد در آن امری عادی است. اولین پیشامد نامبارک آن، از بین رفتن حس اعتماد مردم است. این تصور در مشتریان ایجاد می‎شود که با استقبال کردن از محصولات، شما از او سوء استفاده کرده‎اید. در حالیکه واقعیت اینگونه نیست.

یکی دیگر از مشکلات تولید سالنامه به زمانی برمیگردد ‎که بازار مواج است و با نوسان قیمت مواد اولیه رو به رو هستیم، این عدم ثابت، یکی از بزرگ‏ترین مشکلات ما است. بخشی از مشکلات ما در تولید سررسید، به رقابت غیر اصولی و غیر صحیح در بین همکاران مرتبط می‎شود که البته خود به خود و به مرور این مساله حل میشود، زیرا به هر حال مشتریان متوجه ارجحیت کیفیت به کمیت می‏شوند.

آیا برای تولید سررسید نیازسنجی انجام می‎دهید؟

بله حتما، یکی از اهداف ما از حضور در نمایشگاه‏ها گرفتن بازخوردها از سالهای گذشته است. چون معمولا مشتریانی که سال گذشته از ما خرید داشته‎اند در نمایشگاهها باز هم به ما مراجعه میکنند، جدایی از آن با تمام مشتریانمان در تماس هستیم و از نظراتشان استفاده میکنیم تا بدینگونه ضعفهای کاریمان را مرتفع کنیم و هر سال نکاتی که کارایی بیشتری برای مشتریان و مصرفکنندگان محصولاتمان دارد را لحاظ میکنیم.

 مشتریان شما بیشتر چه نوع سررسیدهایی را میپسندند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگویم که خیلی متفاوت است و مشتریان بنا به نیازشان سررسید و تقویم را انتخاب میکنند و معمولا از طیف مختلف محصولات استقبال میشود ولی در چند سال اخیر، بیشترین کارایی را تقویمهای رومیزی داشته‎اند و غالبا از آنها بیشتر استقبال شده است.

آینده سررسید را چگونه میبینید؟

بازار سررسید از بین نخواهد رفت ولی قطعا کوچک می‏شود. همانطور که عالم به سمت کمال رو به حرکت است، طبیعتا این بازار هم رو به رشد و کمال خواهد بود. ما نیز در کارمان سعی میکنیم که رو به کمال باشیم و تلاش داریم در همین روند قرار بگیریم تا بتوانیم در این بازار بمانیم و تنها راه ماندگار بودن این است. سررسید قطعا آینده بدی را پیش رو ندارد ولی در هر بازاری بحث اشباع شدن، بسیار حائز اهمیت است، این بازار نیز به نزدیک اشباع رسیده است ولی مصرف آن متوفق نمیشود./ هانیه صراف‎زادگان

قابل توجه همکاران گرامی

 

قبول سفارشات کاتالوگ، سربرگ ، کارت ویزیت ، تراکت ، بروشور ، ساک دستی ، تقویم های دیواری و رومیزی و ترحیم
همکاران عزیز میتوانند برای مشاهده و دانلود و سفارش تقویم های رومیزی لایه باز به سایت و یا تلگرام چاپخانه مراجعه کنند.

قبول سفارشات کاتالوگ، سربرگ ، کارت ویزیت ، تراکت ، بروشور ، ساک دستی ، تقویم های دیواری و رومیزی و ترحیم، مجله، کتاب، کارت تخصصی عروسی، برآورد قیمت هزینه های چاپ و زینک و لیتوگرافی، چاپ پوسترهای تبلیغاتی، تقویمهای و سالنامه های اختصاصی و عمومی، انواع پاکت ها و ساک های کرافت و گلاسه اختصاصی و عمومی با قابلیت چاپ سیلک، انجام سفارشان طلاکوب، نقره کوب، لترپرس، پرفراژ، شماره زنی، لمینیت، انجام خدمات لیتوگرافی و چاپ کتابهای فانتزی و کودک

 

همکارهای فعال در استانها و شهرستانهای شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور مشهد ، مشهد ، گلبهار ، قوچان، فريمان ، مزداوند ، لطف‌آباد ، گناباد ، گناباد ، گلمکان ، يونسي ، همت‌آباد ، نيل‌شهر ، نيشابور ، کاشمر ، کاريز ، کاخک ، قلندرآباد ، قدمگاه ، قاسم‌آباد ، فيض‌آباد ، فيروزه ، فرهادگرد ، عشق‌آباد ، طرقبه ، شانديز ، شادمهر ، سنگان ، سلطان‌آباد ، سلامي ، سفيدسنگ ، سرخس ، سبزوار ، زاوه ، رشتخوار ، رباط سنگ ، دولت‌آباد ، درود ، درگز ، داورزن ، خوشاب ، خواف ، خواف ، خليل‌آباد ، خرو ، چناران ، چکنه ، جوين ، جنگل ، جغتاي ، تربت حيدريه ، تربت جام ، تايباد ، بينالود ، بيدخت ، بردسکن ، بجستان ، بجستان ، باخرز ، باجگيران ، انابد ، احمدآباد صولت ، بجنورد ، اسفراین ، ایور ، آشخانه ، بجنورد ، پیش‌قلعه ، تیتکانلو ، جاجرم ، حصار گرم‌خان ، درق ، راز ، سنخواست ، شوقان ، شیروان ، صفی‌آباد ، فاروج ، قاضی ، گرمه ،لوجلی ، ارسک ،اسدیه ،اسفدن ،اسلامیه ،آرین‌شهر ،آیسک ،بشرویه ،بیرجند ،سرایان ،سربیشه ،سه‌قلعه، طبس ، عشق‌آباد ،فردوس ،قائن ،قائنات ،قهستان ،گزیک ،محمدشهر ،نهبندان  شاهرود، سمنان، دامغان، گرمسار، زابل، زاهدان، ایرانشهر، کرمان، اصفهان، یزد، بندرعباس، گرگان، گنبد کاووس، بندر ترکمن، شهرستانهای جنوب و شرق کشور ، استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، گلستان، سیستان و بلوچستان، فارس و  کرمان

تخفیف ویژه برای همکاران با تیراژ بالا

 

قابل توجه مشتریان گرامی

 

هرگونه سفارشات چاپی اصناف و شرکتهای تولیدی و خدماتی اعم از برچسب و لیبل و کاتالوگ و بروشور و در صورت تیراژ بالا، با قیمت چاپخانه ارائه میگردد.

فست فود ها، رستوران ها، هتل داران، پزشکان، بیمارستان ها، درمانگاه ها، آزمایشگاهها، ادارات دولتی، بنک داران لوازم التحریر، تولید اسباب بازی، کتابهای نقاشی کودکان، کارواش ها، کارخانجات تولید اسباب بازی، لوگو، بازی و سرگرمی های کودکان، تولید انواع لوازم التحریر، فرآورده های لبنی، صنایع دستی، عرقیات گیاهی، لوازم ورزشی، عمده فروشان، ابزارآلات و تجهیزات ساختمانی، ادویه جات، اسباب بازی و لوازم سرگرمی و عروسک، بذر و دانه های روغنی، تولید بلوز و جوراب و ژاکت، تولید انواع رنگ، انواع شربت، مربا و عسل، ترشی جات، دارو و بسته بندی های مربوطه و ....

 

مشتریان گرامی برای برآورد قیمت و همچنین سفارش کار میتوانند با شماره  3338 844 0903 تماس حاصل نمایند یا به آدرس چاپخانه مراجعه کنند.

 

آدرس : خراسان رضوي - مشهد - خیابان حر عاملی، نبش حر عاملی 76، چاپخانه آبتین

تلفن : 05138443338   -  همراه : 3338 844 0903

Abtinvisit.com

 آدرس تلگرام : @Abtinvisit          

 با تشکر           

چاپخانه آبتین

تاريخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۳